09 Лис

Заходи впливу Національного банку у жовтні місяці до фінансових установ!

Національний банк України повідомляє (детальніше про штрафи тут) про застосування до одного банку та двадцяти однієї небанківської фінансової установи заходи впливу за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі – ПВК/ФТ), а також вимог валютного законодавства у жовтні 2023 року.

Заходи впливу, а саме штрафні санкції та письмові застереження, застосовано до банку та небанківських фінансових установ загалом стосовно порушення законодавства щодо запобігання та протидії і деяких питаннях валютного законодавства:

  • за порушення вимог частин першої та другої статті 7 Закону № 361-IХ у частині неналежного виконання небанківськими установами обов’язку застосовувати у своїй діяльності ризик-орієнтований підхід, здійснювати оцінку ризиків, притаманних їх діяльності;
  • абзаців першого та другого частини першої статті 8 Закону про ПВК/ФТ у частині неналежного виконання банком обов’язку з урахуванням вимог законодавства розробляти, впроваджувати та оновлювати внутрішні документи з питань ПВК/ФТ, а також у частині відсутності у внутрішніх документах з питань ПВК/ФТ процедур, достатніх для забезпечення ефективного управління ризиками;

Read More

09 Жов

📣 Пропозиція міграції на наше програмне забезпечення для Кредитних Спілок!

Шановні колеги, друзі!

«Найперше хочу висловити Вам повагу та подяку за інтерес до нашого продукту “Все в одному:CUProgram”, який є комплексною інформаційною системою і ним користуються багато кредитних спілок. Зараз з’явилася можливість, за підтримки проєкту USAID “Кредитування сільськогосподарських виробників – КЕП”, мігрувати на програмні продукти, які доступні на ринку та відповідають вимогам. Наша система відповідає найвищим стандартам, які забезпечить Вам зростання та адаптивність до вимог ринку.» – директор ТОВ «АЛЬФА-ОМЕГА плюс» Петро Маковський.

Цим також хочемо запевнити, що наш програмний продукт жодним чином не пов’язаний із країною агресором – московією чи іншими країнами-терористами, або країнами, які сприяють їм – Білорусь і т.п. Це 100% розробка української компанії та українських спеціалістів. 

Інформаційна система будь-якої фінансової установи є її головним інструментом, яким і заробляють, без якого реалізувати динамічний розвиток, забезпечити якісне обслуговування клієнтів у сучасних умовах неможливо. Системи постійно потребують оновлення, підтримки, актуалізації. Вони також можуть стати своєрідним штучним інтелектом, бо містять багато інформації, та дозволяють приймати правильні рішення на основі аналізу наявної інформації. Зазвичай такі системи можуть легко інтегруватися із різними сервісами  як-то Програмний РРО, чи перевірка клієнтів у рамках процедур передбачених нормативними документами щодо фінмоніторингу, перевірок бюро кредитних історій, обміну документами і т.д.

Ми постійно розвиваємося, вдосконалюємо свої продукти, а також якість обслуговування наших клієнтів. Наша компанія, окрім наявних блоків кредитів, депозитів, бухобліку, звітності реалізувала ряд корисних функцій, які суттєво підвищують можливості наших клієнтів, економлять їх ресурси, забезпечують охоплення ринку людей молодшого покоління,  як наприклад:

  1. Програмний РРО (ПРРО).
  2. Фінансовий моніторинг (процедури перевірки “скринінгу” всіх клієнтів, клієнтів які здійснюють операції і т.п.)
  3. Веб Кабінет клієнта фінансової установи та телефоні у комп’ютері.
  4. Хмарний сервер для наших клієнтів.
  5. Блок обміну валют (у розробці)
  6. Блок шерінгу документів із Дії (у розробці)

Детальніше  про прозицію

16 Кві

Щиро вітаємо зі Світлим Христовим Воскресінням!

Христос Воскрес!

     Нехай цей світлий день надихне наші серця на подальші боротьбу за нашу країну та зміцнення нашої віри в перемогу. Бажаємо нашим бійцям сили та настійливості у боротьбі з ворогом.

    Нехай цей день стане символом нашої злагоди та об’єднання, а Христове Воскресіння – наповнить наші серця любов’ю та милосердям. У цей важкий час ми мусимо залишатися разом та долати складнощі разом. Бажаю вам міцної віри та настійливості у боротьбі за майбутнє нашої країни.

10 Кві

Встанови лише за 1 грн, всі блоки програми – не більше мінімалки Вашого працівника!

«ВВО:CUProgram» – є виключно українською розробкою та відповідає всім вимогам Законодавства України.

Програма розроблена для кредитних спілок, ломбардів, фінансових компаній, а також продуктів для автоматизації судових процесів та виконавчого провадження. Надаємо повний супровід і комплексне обслуговування програмного забезпечення «ВСЕ В ОДНОМУ: CUProgram» не тільки в галузі програмного забезпечення, але і бухгалтерського обліку та звітності на системній основі, одноразово або за Вашим зверненням. Вам не потрібно більше працювати у різних програмах, витрачаючи на це час, ресурси і Ваші нерви. Ми економимо Ваш час для родини, для друзів та себе!

Ви отримуєте: блок роботи із клієнтами, управлінський та бухгалтерський облік, звітність – як управлінську так і регламентну, включаючи звітність до НБУ, фінмоніторинг, блок роботи із судами та виконавчим провадженням і CRM, блок роботи з УБКІ  – тобто все в одному місці!

 

Будь-яка фінансова установа (фінансова компанія, ломбард, кредитна спілка), яка не є користувачем нашого програмного забезпечення, звернеться до нас протягом  квітеня-червня 2023р. отримує можливість встановити наше програмне забезпечення за 1 грн (ліцензія), а місячна плата протягом 12 місяців – 1 мінімальну зарплату одного працівника незалежно від кількості користувачів, обсягу використання компонентів програми (обліку у розрізі відділень, зарплата, фінансова та аналітична звітність, CRM і т.д.)

Read More

04 Лис

Блок програми ВВО:CUPROGRAM» – ВВО: КасаПРРО!

Нагадаємо, що згідно Рішення “Про затвердження Порядку доопрацювання касових апаратів” від  7 березня 2000 року термін експлуатації РРО 7 років із дня реєстрації (експлуатації), але не більше 9 років із дати випуску.

За останні два роки Україна зробила прорив у сфері програмних РРО розроблено багато програмних застосунків для цієї мети. Наша компанія у партнертнерстві  із “ЧекОнлайн” створили програмний комплекс, який дозволяє нашій програмі працювати із програмним РРО. Ми маємо уже достатній досвід експлуатації ПРРО у нашій системі із фінансовими установами.

ПРОГРАМНИЙ РРО – НОВАЦІЯ, ЯКА СПРОЩУЄ РОБОТУ!

Досвід 2021-2022 року показує, що класичні фіскальні реєстратори  поступаються програмному РРО, оскільки вони значно дорожчі, вимагають платних оновлень, перепрошивки та обслуговування в сервісних центрах.

Разом з тим з програмним РРО почати роботу — дешевше та швидше.

Блок «ВВО: КасаПРРО» – це програмний РРО, сучасна альтернатива апаратним РРО, який забезпечує швидку реєстрацію розрахункових документів (чеків продажу, чеків повернення, денних звітів, та інших) на фіскальному сервері  ДФС онлайн і має широкий набір функцій.

Повністю відповідає вимогам для фіскалізації чеків та щоденного звітування відповідно до ЗУ та нормативних актів ДФС.

З версії  3.1.6.60 клієнти ВВО:CUPROGRAM можуть вибрати замість класичного фіскального реєстратора – нову платну функцію «ВВО: КасаПРРО».

Блок «ВВО: КасаПРРО» дозволяє:

  • надсилати інформацію про фінансову послугу безпосередньо з програми на сервер фіскальної служби;

  • працювати з програмним РРО онлайн та офлайн;

  • формувати електронні чеки, друкувати їх на звичайному принтері чеків, з відображеним QR-кодом.

Параметри та налаштування пРРО:

  • Просте налаштування пРРО. Для того, щоб зареєструвати програмний РРО, вам знадобиться кваліфікований електронний підпис (КЕП, раніше називався ЕЦП) печатки/керівника. Його можна отримати безплатно в податковій, самостійно сформувати на сайті ПриватБанку або звернутися в Акредитований центр сертифікації ключів. У програмі поля налаштувань пРРО заповнюються із спеціалістом програми.

  • Підтримка ключів АЦСК «ПриватБанк» (* .jks) і АЦСК ТОВ «Україна» (*.zs2), що є великою перевагою.

Продаж товару без інтернету:

  •   Робота з пРРО без інтернету: за замовчуванням встановлено необмежене число  чеків або безперервна робота 36 годин, але не більше 168 годин за місяць. З Модулем «ВВО: КасаПРРО»  програмний РРО автоматично переходить в офлайн-режим, якщо інтернет переривається. Програмний РРО від Альфа-Омега Плюс  автоматично з’єднується з інтернетом

Електронні чеки та друк фіскальних чеків:

  •  Електронні чеки та друк фіскального чека на принтері. Чеки реалізацій, внесення і видачі готівки, відкриття зміни та z-звіт друкуються автоматично, з попереднім переглядом, якщо встановлений звичайний принтер чеків. Якщо принтера немає  — чек зберігається на комп’ютері в pdf файлі.

  • Підтримка обов’язкових реквізитів фіскального чека.

  • QR-код на фіскальному чеку. На чеках зображується унікальний QR-код  — посилання на сайт фіскальної служби для перевірки продажу товару.

  • Копія фіскального чека. Якщо потрібен дублікат фіскального чека  — його можна надрукувати повторно.

Переваги програмного РРО від Альфа-Омега Плюс:

переході із касового РРО на наш пРРО ви не відчуєте складнощів!

 зручний вид оплати – один платіж чи  абонплата пРРО!

технічна підтримка касирів – ми з Вами завжди на зв’язку!

у 6 і більше рази дешевше ніж звичайний фіскальний реєстратор. Програмний РРО у «Альфа-Омега плюс» вигідніше, ніж купити звичайний РРО.

«ВВО: КасаПРРО» – це не просто реєстрація чеків.

Це безпека, зручність та економія!

20 Жов

❎ВВО: CUProgram припиняє випуск оновлень для Windows ХР

☝Розробник програми ВВО: CUProgram припиняє випуск оновлень для користувачів Windows ХР.

Як ми знаємо Microsoft відмовилася від Windows XP ще в квітні 2014 року. Ця система є менш безпечна, а попит на захисні продукти для них занадто малий та неоправданий. Водночас неухильно зростає кількість користувачів Windows 7 і Windows 10, на захист яких ми сконцентруємо ще більше зусиль. Ми рекомендуємо шанувальникам старих систем виконати оновлення до останньої версії ОС Windows до 01.01.2022 року для того, щоб працювати у нашій програмі , а також позбутися від вразливостей, яким можуть бути піддані старі версії операційних систем.

☝Відзначаємо, що користуватися Windows XP зараз небезпечно. Система вже давно не отримує оновлень безпеки і підтримку Microsoft, а значить вразлива до різних атак.

❗️Важливо❗️
Оновлення програми 3.1.6.88 стане останнім для користувачів, що працюють на операційній системі Windows XP.
Найнижча версія, яка буде підтримуватись Windows 7 (Service Pack 1).
Рекомендація від розробника перейти на Windows 10.

Після встановлення вказаної версії, весь функціонал програми буде працювати в звичному режимі, але наступні оновлення будуть недоступні для користувачів Windows XP і зроблять програму непрацездатною.

Будь ласка, подбайте про своєчасний перехід на одну з актуальних версій операційної системи, яка офіційно підтримується корпорацією Microsoft. Це дозволить вашій програмі ВВО: CUProgram стабільно оновлюватися, а вам отримувати всі актуальні шаблони документів, нові сервіси та функції, які ми розробляємо для вас.

Якщо є додаткові запитання, звертайтеся за номером +38 (093) 170 79 55

09 Вер

Презентація новинок! Акція до 30 річчя відновлення Незалежності України!

Стрімке поширення цифрових технологій, які дедалі більше впливають на принципи ведення бізнесу, повсякденного побуту людини та економіку вцілому, наштовхують на постійне вдосконалення програмного продукту. Аналізуючи потреби наших клієнтів ми провели паралелі із сучасними потребами наших клієнтів та працюючи певний час над цими питаннями, зауважили найбільш актуальними аспектами є автоматизація, економія витрат, комплексність,  легкість користування і розуміння та адаптивність.

Тому компанія «Альфа-Омега плюс» презентує нову програму обміну валют  під назвою «ВВО:Obminka», яка здовільняє усі потреби із валютообмінних операцій та модуль програми -програмний розрахунковий реєстратор – «ВВО: КасаПРРО», який покриває фіскальні функції, та відповідає усім вимогам законам України і є виключно українською розробкою. Тепер поговоримо детальніше про наші розробки.

В світі сфера обміну валют активно розвивається та стає більш затребованішою і актуальною. Адже з кожним роком рівень життя в суспільстві росте і в свою чергу все більше і більше стає доступніший туризм для середньостатистичної людини не тільки на мальовничих просторах України, але й в інших країнах світу. Також будь-яке підприємство, що здійснює внутрішньо економічну (накшталт обмінників), стикається з купівлею-продажем іноземної валюти.  А відповідно обмін валют – це сервіс, без якого не обійтися. Сфера купівлі-продажу грошей – досить прибутковий бізнес.

Вам не доведеться витрачати час на те, щоб розібратися у тому, як діє наша програма в роботі з обміном валют, адже «ВВО:Obminka» – проста у керуванні, функціональна та ефективна! Не потрібно більше ніяких громіздких інструкцій, адже програма доступна для розуміння навіть для звичайного користувача. Протягом 15 хвилин Ви освоїте програму з нуля. Легка та інтуїтивна!

«ВВО:Obminka» завантажується з ярлику на робочому столі. До системи можна потрапити тільки вказавши логін та пароль, після чого відбувається процес відкриття зміни. Далі – увесь робочий процес перед вами. Програма працює абсолютно з усіма валютами світу. Також ви можете скласти свій власний довідник валют, через який здійснюватиме усі операції. У програмі можлива:

  • купівля,
  • продаж
  • конвертація валюти,
  • інкація,
  • інкасування,
  • сторнування.

Програма дозволяє встановлювати різні курси валют для кожного окремого пункту обміну, змінювати курси валют протягом дня, відкриття/закриття змін, звіти за зміною, а також програмний РРО. Розрахунок сум програма для обміну валют здійснює самостійно. Також ви можете вказати додатковий курс-знижку на обрану операцію для певного клієнта.

 «ВВО:Obminka»  – це гарантія точності, надійності, універсальності та якісного, безперебійного функціонування всієї системи та багатьох інших. Наші програмісти зробили все можливе, щоб наповнити програму всіма важливими елементами, щоб ви могли належним чином можете виконувати роботу.

!!Повна інтеграція із бухгалтерським блоком програми у режимі реальних операцій!!
Дуже зручно для розвитку бізнесу “обмінки” через франчизу. 

Програмний РРО- новація, яка економить ресурси!

«ВВО: КасаПРРО» – це програмний РРО, сучасна альтернатива апаратним РРО, який забезпечує швидку реєстрацію розрахункових документів (чеків продажу, чеків повернення, денних звітів, та інших) на фіскальному сервері  ДПС онлайн і має широкий набір функцій.

З версії  3.1.6.60 клієнти ВВО:CUPROGRAM можуть вибрати замість класичного фіскального реєстратора – нову платну функцію «ВВО: КасаПРРО».

Модуль «ВВО: КасаПРРО» дозволяє:

  • надсилати інформацію про продаж фіскального товару безпосередньо з програми на сервер фіскальної служби;
  • працювати з програмним РРО онлайн та офлайн;
  • формувати електронні чеки, друкувати їх на звичайному принтері чеків, з відображеним QR-кодом. 

Переваги «ВВО: КасаПРРО» від «Альфа-Омега плюс»:

  1. У  6 рази дешевше ніж звичайний фіскальний реєстратор. Програмний РРО у «Альфа-Омега плюс» вигідніше, ніж купити звичайний РРО.
  2. Місячна абонплата. Обслуговування пРРО обійдеться дешевше ніж обслуговування звичайного апарату РРО.
  3. Продаж фіскального товару без інтернету. З «ВВО: КасаПРРО» можна працювати офлайн. Після відновлення зв’язку інформація буде передана до ДФС.
  4. Контроль інформації про продаж фіскального товару. Ви контролюєте, які чеки будуть надіслані на сервер фіскальної служби.

«ВВО: КасаПРРО» – це не просто реєстрація чеків.

Це безпека зручність та економія!

ТОВ «Альфа-Омега плюс»  проводить Акцію до 30-річчя Незалежності України  для нових користувачів  для фінансових установ!

Ви отримуєте: блок роботи із клієнтами, управлінський та бухгалтерський облік, звітність – як управлінську так і регламентну, включаючи звітність до НБУ, фінмоніторинг, блок роботи із судами та виконавчим провадженням і CRM, блок роботи з УБКІ  – тобто все в одному місці!

Будь-яка фінансова установа (фінансова компанія, ломбард, кредитна спілка), яка не є користувачем нашого програмного забезпечення, звернеться до нас протягом 24 серпня – 24 вересня 2021р. отримує можливість встановити наше програмне забезпечення за 1 грн (ліцензія), а місячна плата протягом 12 місяців – 50% від мінімальної зарплати одного працівника незалежно від кількості користувачів, обсягу використання компонентів програми (обліку у  розрізі відділень, зарплата, фінансова та аналітична звітність, CRM і т.д.)

Приєднуйтеся зараз і отримайте спеціальну пропозицію на програму «ВВО:Obminka»!

Першим 10 учасникам  особлива пропозиція!
Виповніть
Анкету реєстрації і ми до Вас зателефонуємо!

15 Чер

З 14 черня 2021 року користувачі програмного забезпечення “Все в одному:CUProgram” мають можливість використовувати Мобільний застосунок (Google Play) “ВВО-Онлайн-Кредит” та Кабінет клієнта “ВВОСUPortal 24/7”. Тестувальний режим beta-версії мобільного застосунку в процесі реєстрації на Google для кредитної спілки “Вигода”, а Кабінет клієнта “ВВОСUPortal 24/7” вже тестується у кредитній спілці “Вигода” – “Вигода 24/7” та кредитній спілці “Кредит-експерт” – “Кредит-експерт 24/7” і ломбарді “Сакура” – Сакура 24/7.

Презентація нових цифрових застосунків відбулася у кредитній спілці “Вигода”, яка першою розпочала тестування. “Разом із нашими клієнтами ми готові відповідати на виклики “завтра” і перетворити їх на можливості для постійного успіху”, – запевнив Петро Маковський, керівник ТОВ “Альфа-Омега плюс”. “Зрештою, якщо ми хочемо досягти амбіційних цілей, ми не можемо бути задоволені поступовими змінами – ми повинні випереджати запити наших клієнтів. Великі проблеми вимагають трансформаційних ідей і ми раді представити наші продукти. Кабінет клієнта фінансової установи доступний для безкоштовного використання впродовж часу тестування до вересня 2021 року та для кредитних спілок, активи яких складають менше 5 млн. грн і надалі буде безоплатним ще до 01 січня 2023 року. Для спілок, активи яких перевищують 5 млн цінова політика буде представлена у вересні місяці 2021 року”.

Взяти участь у Безоплатному тестування beta-версії Кабінету клієнта фінансової установи можна заповниши Анкету реєстрації на встановлення. Далі наші спеціалісти звяжуться з Вами щоб провести роботи із розгортання системи у Вас.

Наше майбутнє це традиції, досвід та цифрові технології, а гасло “Керуй своїми фінансами сам” з нами стає реальністю!

Презентація Мобільний застосунок (Google Play) “ВВО-Онлайн-Кредит”. 
Презентація Кабінет клієнта “ВВОСUPortal 24/7”. 

27 Кві

Перелік питань до представника Нацкомфінпослуг на зустріч 17.04.2020

1. Терміни та кількість звітності

1.1. Чи будуть змінені терміни подачі звітності у зв’язку з карантином?

Ні. Терміни не будуть змінені.

1.2. Чи буде Нацкомфінпослуг у зв’язку з пандемією послаблювати нормативи?

Ні. Поки нормативи послаблюватися не будуть (станом на 21.04.2020).

1.3. До звітних даних які ще потрібні додатки? Форма 1,2,3,4,Примітки фінансової звітності?

Крім звітних даних, потрібно подавати Форми 1,2,3,4,Примітки. Форма 1 та 2 заповнюється в КІС, а форма 3,4, Примітки прикріпляються в розділі  Супутні документи.

2. Щодо заповнення форм звітності

2.1. Додаток 5 Звітних даних при заповненні звітності не відкривати, чи заповнювати з нулями чи він буде заблокований?

Форма 5 не видаляється з пакету звітності. Просто вона залишається пустою або проставляються нулі. 

2.1. Чи не призведе не заповнення дод.5 до некоректності даних у додатку 6 (він же на разі залишається без змін) і взагалі всієї звітності?

Ні, некоректності не буде. Оскільки контролі з додатком 5 будуть відключені.

2.3. Чи потрібно в Додатку 6 Звітних даних заповнювати стовпчики з сумою та кількістю прострочених кредитів? Якщо потрібно, то починаючи з якого рівня туди включати кредити: з рівня “під наглядом” чи з “першого рівня” чи з рівня “непрострочені”?

У додаток 6 вноситься інформація про прострочені кредити третього та четвертого рівнів простроченості (відповідно Розпорядження 1840).

2.4. В Додатку 3 звітних даних в рядок 20 “Заборгованість за простроченими кредитами членам КС” ставити суму прострочених кредитів чи прострочених кредитів з відсотками? І з якого рівня починати туди включати кредити – з рівня “під наглядом” чи з “першого рівня”?

В рядок 20 Додатку 3 проставляється сума прострочених кредитів БЕЗ відсотків.

В рядок 20 Додатку 3 проставляються суми кредитів, які мають 1 і більше днів прострочки (отже з рівня «під наглядом»), але крім безнадійних кредитиві.

2.5. В Додатку 3 звітних даних в рядок 21 ставити нарахований резерв на кредити чи суму резерву на кредити разом з відсотками?

Проставляється нарахований РЗПВ по всім кредитам, в тому числі «непрострочені».
Відсотки не відображаються в додатку 3 рядку 2
1.

2.6. Які витрати на формування резервів входять в рядок 260 Дод.4? Тіло і %, чи тільки тіло?

До витрат відносяться суми нарахованого РЗПВ по всім кредитам, в тому числі «непростроченими».

3. Розрахунок РЗПВ

3.1. Чи планує НФП внести пом’якшуючи зміни при розрахунку РЗПВ у зв’язку зі стрімким зростанням прострочення яке викликане введенням надзвичайного стану?

Зараз є Проект НПА який може «пом’якшити» розрахунок РЗПВ для кредитів, які стали простроченими через карантин. Станом на 21.04.2020 року ці зміни ще не прийняті. ПРОЕКТ документу >>>

3.2. Як визначити кількість днів прострочення, раніше була чітка формула, як визначати зараз?

Перерахунок РЗПВ здійснюється кожного місяця станом на останній день місяця.

3.3. Що таке “дата визначення простроченості”? яким чином та в які строки вона визначається (пункт 2, розділ VI, положення 1840)?

Перерахунок РЗПВ здійснюється кожного місяця станом на останній день місяця. Дата визначення простроченості – останній день місяця.

3.4. Що розуміється під “граничним строком сплати простроченої заборгованості” (пункт 4, розділ VI, положення 1840)?

Граничний строк сплати простроченої заборгованості  – це інформація яка міститься в договорі , а саме в графіку погашення платежів.

3.5. Надайте практичний приклад розрахунку РЗПВ згідно нових нормативів, визначених положенням 1840

Тіло – 100 од.

Річна ставка 12%.

Забезпечено порукою (коефіціент «З» = 1)

Сплата тіла і відсотків щомісяця до 15 числа.

В графіку платежів перший платіж – 10 од. (тіло) та 1 од. ( відсотки) мав бути 15.03.

Договір заключили 15.02.

На 31.03 треба визначити РЗПВ.

Рахуємо к-сть днів прострочки: 31-15 = 16 днів . Отже, прострочений на 16 днів – що відповідає рівню прострочки «під наглядом». Застосовується показник «I» – 1%.

 

Розраховуємо РЗПВ:

РЗПВ = (К + П) х І х З , де

К – залишок зобов’язань за тілом (в нашому випадку це 100 од, оскільки ще жодних платежів не було)

П – нараховані але не сплачені відсотки ( сума нарахованих відсотків відповідно до облікової політики КС)

І – ймовірність дефолту члена КС

З – коефіцієнт покриття боргу заставою

РЗПВ = (100 од + нарах % ) х 1% х 1

 

3.6. На непрострочені кредити формується РЗПВ в розмірі 0,15%. В той же час згідно з розпорядженням 1840, п.5 останній абзац: “кредитна спілка може не формувати РЗПВ за договором кредиту, якщо розмір простроченої заборгованості за договором кредиту не перевищує 250 грн.” Чи означає це, що по всіх непрострочених кредитах (по них сума простроченості менше 250 грн) та таких, де сума простроченої заборгованості менше 250 грн. – КС має право сама вирішувати, формувати чи не формувати РЗПВ?

Ця норма дозволяє не брати до уваги кількість днів простроченості при обранні рівня простроченості.

Якщо кредит має прострочену заборгованість не більше 250 грн. його можна відносити до непрострочених і формувати РЗПВ на рівні 0,15%.

3.7. Чи зменшується рівень простроченості, якщо кредит погашено не повністю?

якщо прострочену заборгованість за кредитним договором було повністю погашено, кредитна спілка має право переглянути рівень простроченості за таким договором на нижчий рівень. Рівень простроченості не знижується після погашення простроченої заборгованості, якщо прострочену заборгованість погашено неповністю

3.8. Чи будуть внесені зміни до розпорядження 1840 в перелік видів застави (внесення поруки, додаткового добровільного пайового внеску члена КС як видів застави) та її коефіцієнтів ?

Наразі такі зміни не заплановані.

3.9. Якщо при розрахунку РЗПВ використовується декілька видів застави (нерухоме майно, транспортні засоби та земельна ділянка, які нотаріально завірені), їх коефіцієнти «З» перемножуються між собою? (наприклад : Коеф З = 0,4х0,6х0,65 = 0,15 ).

Якщо по кредиту було декілька видів застави, КС має обрати лише один коефіцієнт застави.

3.10. Чи дозволяється формування більшої суми РЗПВ, але не більше загальної суми заборгованості за кредитами (як було раніше), тоді як бути в цій ситуації з процентами?

Кредитна спілка може класифікувати договір кредиту за більш високою категорією, ніж це визначено вище, якщо внаслідок оцінки (аналізу) договору кредиту відповідно до вимог МСФЗ, включаючи ситуацію з вартістю застави, фінансового стану боржника, витрат на компенсацію боргових  зобов’язань (у тому числі судові витрати тощо), або інших умов, які могли б призвести до збільшення кредитного ризику.

Кредитна спілка визначає розмір показника І самостійно відповідно до внутрішніх положень кредитної спілки. Установлені кредитною спілкою значення показника І не можуть бути меншими, ніж такі значення в Положенні 1840.

3.11. Чи формувати РЗПВ по несплачених відсотках, заборгованість по яким виникла до 2015 року?

Так, КС формує РЗПВ за всіма простроченими кредитами, в тому числі за кредитами до 2015 року.

4.  Резервний капітал

4.1. Чи правильне твердження, що обов’язкові та добровільні членські внески в резервний капітал визначені статутом відповідно до положення 1840 є поворотними?

Відповідно до ЗУ «Про кредитні спілки» всі внески, крім вступного, є зворотними, якщо інше не визначено в статуті КС.

Разом з тим , відповідно до ч.3 ст. 20 ЗУ «Про кредитні спілки», резервний капітал кредитної спілки формується за рахунок вступних внесків членів кредитної спілки та частини доходів кредитної спілки до моменту досягнення ним не менш як 15 відсотків від суми активів, зважених на ризик кредитної спілки. Статутом кредитної спілки можуть бути передбачені й інші джерела формування резервного капіталу.

Отже, КС може залучати до резервного капіталу інші внески, але за умови, що в статуті прописана їх незворотність. Оскільки формування резервного капіталу за рахунок поворотних внесків – не зовсім правильно

4.2. Якщо в статуті зазначено, що вищевказані внески є безповортними, то чи потрібно приводити статут у відповідність?

Повернення обов’язкового і інших внесків проводиться в порядку передбаченого статутом. Тобто, вносити зміни не потрібно

4.3. Членський внесок в резервний капітал може бути незворотній? (Якщо це визначено в статуті кредитної спілки)

Так, якщо це визначено статутом кредитної спілки, може бути незворотним.

4.4. Законодавством передбачено формування резервного капіталу за рахунок інших джерел? Які саме можуть бути джерела? Якщо це наприклад, позичка членів спілки на формування резервного капіталу, повернення якої можливо лише при виконанні нормативного значення або частини яка перебільшує нормативне значення?

Резервний капітал не може формуватися за рахунок зворотних внесків або позик.

5. Різне

5.1. Врахувати, що будь-яка зміна вимог щодо звітності, потребує змін програмного забезпечення. В будь-якому випадку карантин та ситуація наклали свій відбиток на строки зміни програмного забезпечення, адже все прийшлось на перший квартал 2020 р.

 

5.2. В нормативному документі у разі зміни строків здачі звітів тощо, пишеться, що не шрафується невиконання, – чи не буде враховано, як захід впливу, навіть без штрафу? Чи немає акта, немає заходу впливу?

Проектів, які б змінювали терміни подачі звітності, не приймалися Нацкомфінпослуг. У раз прострочення подачі звітності, Нацкомфінпослуг буде звертати увагу на ситуацію в якій опинилися кредитні спілки і приймати рішення по кожній спілці окремо.

5.3. Чи потрібно писати пояснення з яких причин збитки у звітності?

Якщо Ви вважаєте що це необхідно, можете додати пояснення до звітності, але обовязково писати листи не потрібно.

5.4. Які нормативи є щоденними, а які на кінець звітного періоду ?

Кредитна спілка має дотримуватися фінансових нормативів, визначених розділами II—IV Положення 1840, на будь-яку дату станом на кінець робочого дня. Нормативи які щоденні:

  • фінасової стійкості (К1)
  • достатності капіталу (К2)
  • буфер запасу капіталу (Б)
  • кредитного ризику (КЗ)
  • концентрації кредитних ризиків (К4)
  • запасу ліквідності (К5)

Частина обмежень на операції з активами мають інші дати на які здійснюється такий контроль . Наприклад:

Обмеження щодо кредиту наданого одному члену кредитної спілки та зобов’язання перед одним членом КС – контролюються на дату виникнення таких операцій.

31 Бер

НОВІ НОРМАТИВИ для кредитних спілок (діють із 12.03.2020)

Нові нормативи для кредитних спілок вступили у законну силу 12 березня 2020 року.

У версії програми 3.1.5.12 реалізований функціонал “Щоденні нормативи”.

Інструкція користувача

Відеоінструкція